Kız öğrenci yurdumuz Bursa Görükle'de T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı, birinci sınıf öğrenci yurdu olarak hizmet vermektedir.

Kuzenler Kız Öğrenci Yurdu; Bursa Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’ne 5 dakikalık mesafede, üniversite öğrencilerinin barınma sorununu gidermek, öğrencilere rahat, konforlu ve huzurlu bir aile ortamı oluşturarak başarılarının artmasına yardımcı olmak amacıyla 2008 yılında kurulmuştur.

Kuzenler Kız Öğrenci Yurdumuzda öğrencilerimizin evlerinde görmek istediği tüm konfor mevcuttur.

Yurdumuzu, öğrencilerimizin evlerinden uzakta kaldıkları sürede kendilerini yalnız hissetmeyecekleri, memnun ve mutlu olacakları, yeni arkadaşlıklar kurup bunları pekiştirip uzun yıllar sürdürebilecekleri mekân olarak görüyoruz.

Kuzenler Yurt olarak 120 öğrencimize hizmet vermekteyiz. Kuzenler Kız Öğrenci Yurdu binası 2010 yılında en son inşaat teknolojileri kullanılarak ısı yalıtımlı ve deprem yönetmenliğine göre inşa edilmiştir.

Binamızda asansör, yeni yangın yönetmeliğine göre yapılmış Z tipi yangın merdiveni, her odada yangın algılayıcı duman detektörleri, her katta yangın söndürme dolapları ve yangın söndürme tüpleri, ışıklı acil çıkış yönlendirme levhaları, binamıza yetecek güçte jeneratör ve su deposu mevcuttur.